Heike B. Görtemaker - "Eva Braun: Leben mit Hitler"/ Хайке Б. Гьортемакер - "Єва Браун. Життя з Гітлером", 2010.
"Якщо з ним щось станеться, я також помру". Єва Браун.
Хайке Б.Гьортемакер, (1964) - німецький історик, письменник. Вивчала історію, економіку та німецьку літературу в Берліні та Блумінгтоні (Індіана, США). Мешкає в Берліні, зараз працює над проектом, в якому розповідатиме про "легалізацію" внутрішнього кола Гітлера в поствоєнній Німеччині.
1929 рік. 17-річна Єва Браун працює у фотомайстерні Генріха Хофмана, відомого фотографа у певних колах. Одного разу до фотомайстерні свого старого друга (Хофмана) навідується герр Вольф. І саме так почався початок кінця кінця початку.
Одна з тих книг, у відгуці на яку не знаєш з чого почати. Якщо коротко і по суті, то ця книга - буремний шквал, хвилі слів і фактів, які почнуть проти вас бліцкріг, увірвуться до вашої голови і захоплять її. Фрау Гьортемакер дуже чітко викладає доведені факти, не підмінюючи поняття. Проведена робота вражає - глави розділені не тільки за хронологією, але й за персонами (наприклад: Магда Геббельс, Борман, Хофман, Ільзе Браун і т.п.). А ще навіть якщо ви "плаваєте" у персоналіях того часу, автор вам однаково коротко розповість хто є хто. Головний (не хочу казати герой) персонаж/особа книги - сама Єва. Ви дізнаєтесь з якої вона родини, що в неї за сім'я, чим обумовлений її характер. Прочитаєте про першу її зустріч з Гітлером, про те, як це змінило життя не тільки самої Єви, але й її родини. Будете приголомшені, коли дізнаєтесь чому Гітлер так засмутився, коли Магда (тоді ще не Геббельс) вийшла заміж за Геббельса, як Фюрер поводив себе серед найближчих друзів, чим спричинений такий стрімкий взліт його партії, як і де весь цей час жила Єва, кого вважала за друзів і як поводилася з людьми. А ще ви прочитаєте купу невідомих широкому загалу фактів про тодішнє життя людей, які входили у внутрішнє коло Гітлера, які збереглися у архівах або були оприлюднені у мемуарах безпосередніх свідків. Так як Гітлер це передусім каталізатор війни, яка зібрала життя мільйонів у книзі таки присутні воєнні картини. Але на передньому і основному плані книги все-таки його особисте життя, люди, якими він себе оточував, жінка, яка була з ним під час нападів паніки і в моменти слави. Жінка, яка весь час була в тіні. Жінка, якій заборонено було з'являтися на офіційних заходах, кружляти серед берлінської богеми, представлятися. Для всіх вона була його секретарем. Для неї - він був богом. Вона для нього - (?).
"Ніщо, абсолютно ніщо - навіть жінка, яку він любив не мала впливу на нього, окрім його обов'язку".
"Я приваблюю багато жінок, тому що неодружений. Це особливо корисно в час наших днів боротьби. Це подібно як з кіноактором; коли він бере шлюб, то втрачає щось, що приваблює у ньому жінок. Для них він вже не той ідол, яким був колись". А..Гітлер.