вівторок, 25 грудня 2018 р.

Зроби це зараз


Брайан Трейсі - "Зроби це зараз"/Brian Tracy - "Eat that frog", 2001.
Вид-во "КСД", 2018.


     "З'їж цю жабу!" Б.Трейсі.

     Брайан Трейсі - (1944) американо-канадський професійний лектор, консультант, очільник Brian Tracy International, мільйонер, провідний фахівець у сфері особистісного розвитку, автор понад 60 книг.
     Наскільки ефективно ви розпоряджаєтеся своїм часом? Б'юсь об заклад, що ви працюєте з 9 до 18, викладаєтеся на повну, але однаково залишається купа невиконаних притому важливих справ. Знайомо? Мені так, тому я взялася читати цю книгу.
     Спочатку здається, що Трейсі говорить прописні істини, читати стає нудно і десь я вже таке краєм вуха чула. АЛЕ. Книга таки має слушні поради. З ефективного тайм-менеджменту, планування, самодисципліни, самоконтролю, тощо. Основний посил книги - орієнтація на дію, тобто перш за все ефективно і швидко виконувати свої ключові завдання. Також в книзі поданий всім відомий "закон 80/20", але в різних варіаціях. Корисно зрозуміти, що діяльність і виконання зовсім різні речі. Успішні люди сміливо беруться до роботи, приступають до якнайскорішого її виконання, яке б складне завдання перед ними не стояло. Велике завдання? Поділи його на частини. Бракує часу? Передивись свій тайм-менеджмент і викресли звідти завдання, які не впливають на успіх твоєї роботи. В своїх главах Трейсі спирається на власний досвід, доводячи чому треба чинити саме так, а не інакше. В кінці кожної глави є висновок з міні-завданням для початку роботи над собою, а в самому кінці наведено стисле зведення принципів успішного життя. Дотримуватися їх чи ні - справа кожного. Особисто я вважаю, що краще вчитися на чужих помилках, аніж сильно помилитися самій. А як вважаєте ви?

     "На все ніколи не вистачить часу, проте його завжди досить для найважливіших справ"

     "Чим швидше ви рухаєтесь, тим більше енергії маєте"

     "Не зволікайте. "Слушний час" може ніколи не настати. Поспішайте тут і зараз, працюйте з доступними вам засобами, усе краще знайдеться в процесі". Н.Гілл 

пʼятниця, 7 грудня 2018 р.

Секс із королями

Eleanor Herman - "Sex with kings"/ Елінор Герман - "Секс із королями", (2001).

     "Коли ти перестанеш кохати мене, пам'ятай, що я тебе все ще кохаю". Марія, фаворитка Наполеона Бонапарта.

     Елінор Герман - (1960), американська письменниця і великий шанувальник історії. Вашингтон Пост назвав її "набагато розважливішою ніж Даніела Стіл чи Ден Браун".

     Жінки... Все краще відбувається для них, а все гірше - через них. Важко недооцінити їхню роль в історії, особливо в історії становлення королів, адже мова в книзі йде саме про це. Фавориток королів завжди оминали увагою в підручниках історії і всю її приділяли королеві, чинній і законній владичиці серця монарха. В реальному житті все було якраз навпаки. Королева лишалась королевою, але була в тіні, тіні двору і придворного життя. В той час, як фаворитки короля жили привілейованим життям, затьмарювали собою королеву і були покровительками театру, архітектури або живопису. Та тривало це доти, доки миле личко не набридало примхливому королю. 
     В книзі згадано польських, англійських, російських, французьких, іспанських, італійських, норвезьких, данських королів в різні епохи та їхніх коханок. Історії починаються з того, як фаворитки добивалися свого високого положення, які зиски мали, як поралися з наданою їм владою і нарешті розповідається про неминучий кінець "кар'єри". Дуже багато уваги приділено мадам де Помпадур, і я вважаю, що заслужено, адже коли жінка живе гідно і доводить свою відданість королю і нації - історія це відмічає. Але були і такі коханки, що зривали кільця з тільки-но померлого короля і обкрадали його. Такі, що тягнули гроші з казни. А ще графині, маркізи, няні, родички, повії, театральні акторки, чужі наречені... Всі вони мали власну причину піти з королем. Для когось це був щасливий квиток в безбідне життя, хтось хотів зробити протекцію, а хтось і кохав... Такі історії теж є. Також є історія про Каміллу Паркер-Боулз та її відносини з принцом Чарльзом, що теж було цікаво читати, особливо в манері написання автора з дотепними зауваженнями і гострою аргументованою критикою.
     Я вважаю, що головна мета цієї книги не виставити когось в якомусь світлі, а показати людяність королів, зробити головний акцент на безумовно високому інтелектуальному рівні фавориток, їхній самопожертві і мистецтві служіння. Бути фавориткою короля означає бути дуже мудрою жінкою, але зовсім не гарантовано щасливою і завдяки цій книзі я в цьому переконалась.        
     "Якщо хто-небудь назве тебе сином хвойди, ти маєш знести це, бо ти є таким. Але якщо хтось назве тебе бастардом - борися з ним до смерті, бо ти чесний син свого батька".

     "Простіше заключити мир в Європі, аніж примирити двох жінок" - Луї ХIV, король Франції.